Op. Dr. Çiğdem Tezcan

Op. Dr. Çiğdem TEZCAN 2012 yılından itibaren, sadece Vajinismus tanısı ve tedavisi hizmeti vermektedir.
Op. Dr. Çiğdem TEZCAN, 1969 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretimini Ankara’da bitirdikten sonra 1986 yılında Ankara Lisesi’nden başarıyla mezun oldu. Liseden sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı ve 1992 yılında Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavı’ndaki üstün başarısı nedeniyle 1992-1997 yılları arasında Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ihtisas yaparak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ünvanını aldı.

Zorunlu hizmet nedeniyle Erzurum SSK Bölge Hastanesi’nde görev yaptı. İstanbul Özel Nisa Hastanesi, İnegöl Devlet Hastanesi ve son olarak Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevlerini tamamladı.

2012 yılında Psikoterapi Enstitüsü tarafından düzenlenen Hipnoz Eğitimi’ne katılarak Hipnoterapist ünvanını aldı.

2012 yılında Holistik Cinsel Terapi eğitimi almaya başladı ve 2012’de Cinsel Terapist ünvanını aldı.

2012 yılında Janet Balaskas ile Aktif Doğum Eğitimi’ne katıldı.

Uluslar arası ve ulusal birçok seminere, kongrelere ve workshop’lara katıldı.

Op. Dr. Çiğdem Tezcan’ın

özel ilgi alanları arasında ver alan vajinal estetik operasyonlar, Labioplasti İç Dudak Operasyonu ve Vajina Daraltma Operasyonları bulunur.

Vajinismus “Ağrılı İlişki” hastalığı ile uzmanlığının başından beri özel olarak ilgilenmektedir.

Op. Dr. Çiğdem Tezcan

şu anda Bursa Kadın Doğum Akademisi’nde sadece Vajinismus Tedavisi ile ilgili hizmetleri vermektedir. Çiğdem Tezcan evli; 18 ve 15 yaşlarında bir kız, bir erkek çocuk annesidir.