Dr. Haluk ALAN

Dr. Haluk ALAN Kimdir?

Dr. Haluk Alan

1965 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adapazarı’nda okudu.

1989 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Çeşitli illerin Sağlık Müdürlüklerinde; Sağlık Müdür Yardımcılığı, Akıl ve Ruh Sağlığı Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Mezuniyetinden sonra, en büyük ideallerinden biri olan “Psikoloji’de yüksek lisansını” Muğla Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlayarak; Psikoloji Bilim Uzmanlığı (diğer bir değişle; Uzman Psikolog) derecesi almıştır. (bkz. YÖK yasası ve Diploma. Merak eden zevata YÖK’ün tarafıma gönderdiği yazıyı ileterek meraklarını giderebilirim.). (Meraklısına not: 1928 tarih ve 1219 sayılı TABABET VE ŞUABATI SAN’ATLARININ TARZI İCRASINA DAİR KANUN gereği, bu ülkenin bir devlet üniversitesinden; bunca özveri ve yıllar süren emekle hak ettiğim bu ünvanı, maalesef Dr. ünvanının yanında kullanamıyormuşum… Bu yüzden yukarıda ve beni tanıtan her yerde (hiç kimse merak etmesin,telaşa da lüzum yok (!); görsel ve yazılı medyada sadece Dr. ünvanımı kullanıyorum, elbette ünvanların her şey olmadığının bilinciyle… )

1986 yılından bu yana, çeşitli gazete ve dergilerde bir çok makaleleri ve dizi yazıları yayınlanmıştır. Okulda ve Hayatta ZİRVEYE DOĞRU isimli kitabı, yayınlanan (01/01/2004) ilk eseridir. Yazarın halen üzerinde çalışmakta olduğu “Hipnotik Yöntemle Hızlı Okuma” ve “Aile İçi İletişim” konularında iki yeni kitabı daha bulunmaktadır. Ayrıca, “Klinik Hipnoz” ve “Tıbbi Hipnozu Öğrenmek” kitaplarını Türkçe’ye kazandıran tercüme ekibinin içinde yer almıştır.

Yeditepe Üniversitesi ve Tıbbi Hipnoz Derneğince açılan Tıbbi Hipnoz Kurslarında Eğitmen olarak görev almıştır. Tıbbi Hipnoz Derneği tarafından yayınlanmakta olan “Tıbbi Hipnoz Bülteni” dergisinde editörlük görevine halen devam etmektedir.

“İnsanın Psikolojik Boyutu”, “Stresle Başetme”, “Yaşam ve İşyaşamında Tükenmişlik”,”Anne – Baba ve Çocuk”. “Başarı ve mutluluk”, “Motivasyon”, “iş yerinde yaşam”, “iş yerinde motivasyon”, “Okul Başarıları”, “kişiler arası iletişim”, “aile içi iletişim” , “kişisel gelişimde hipnoz” ve “Hipnozla hızlı okuma” konularında çeşitli illerde düzenlenen ( İstanbul, Muğla, İzmir, Sakarya, Denizli…) toplantılara konuşmacı olarak katılmış ve seminerler vermiştir.

Dr. Alan, yasaların kendisine tanıdığı çerçeve dahilinde hekimlik mesleğini Denizli’de sürdürmekte olup, Psikoloji alanındaki çalışmalarına bütün engellemelere rağmen devam etmektedir.

Dr.Alan; “Türk Psikologlar Derneği”, “Türk Tabipler Birliği”, “Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği”, “Aile ve Evlilik Terapileri Derneği”, “Tıbbi Hipnoz Derneği”, “Psikoterapi ve Hipnoz Derneği” ve “Psikoterapi Enstitüsü” üyesidir.

“Haluk Alan, Dr. Tülay Hanım ile evli olup, Biricik kızları Serra Seylin’in babasıdır.”

  • Psikoterapi Enstitüsünce düzenlenen “Bütüncül Psikoterapi” eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.
  • Psekon’da REBT (Düşünsel Duygulanımcı Davranış Terapisi) eğitimi almıştır.
  • Prof.Dr. Hakan Türkçapar’dan “Bilişsel Davranışçı Psikoterapi” eğitimleri almış ve halen BDT süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.
  • Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünce hazırlanan “Aile Danışmanlığı ve Eğitimi” sertifikasyon programını başarıyla tamamlamıştır.
  • ODTÜ- SEM Prof.Dr. Hürol FIŞILOĞLU’ndan “Aile ve Evlilik Terapileri” eğitimi almıştır.
  • Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde  “Akupunktur Uygulama” Sertifikasyon eğitimini başarıyla tamamlamıştır.
  • D.B.E. Emre KONUK’ dan EMDR Terapisi”  eğitimi almış olup, süpervizyon aşamasındadır.

AİLE DANIŞMANLIĞI VE EĞİTİMİ

EMDR Terapisi

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler

PANİK BOZUKLUĞU (Panik Atak)

VAJİNİSMUS ve TEDAVİSİ

Akupunktur Uygulama

Adres

Doktorlar Caddesi No:36 Özberk Apt K:3 / Denizli

Telefon

0 505 575 9872 0532 480 36 81

Mail

halukalan@gmail.com 

Print Friendly, PDF & Email