Uzm. Psk. Merve Öz

www.cocukterapileri.com

Uzm. Psk. Merve Öz

1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2003 senesinde Burak Bora Anadolu Lisesi’nden 2007 senesinde Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, 2009 senesinde ise Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans Programı’ndan mezun oldu.

Mezun olduktan sonra çeşitli özel eğitim merkezlerinde, anaokullarında ve danışmanlık merkezlerinde pek çok çocuk, ergen ve yetişkin terapileri yürüttü.

İstanbul Üniversitesi’nde pedagojik formasyon programında, Sınıf Yönetimi derslerinde eğitmen olarak görev aldı. Aynı dönemlerde görev aldığı kurumlarda çeşitli seminerler düzenleyerek pek çok konuda ebeveynleri bilgilendirdi ve çeşitli vakıflarda sosyal sorumluluk projeleri yürüttü.

2011 yılında Psikoterapi Enstitüsü’nde 3 yıl süren, ileri derece psikoterapi eğitimi olan ‘’Bütüncül Psikoterapi’’ programına kabul edildi. Teori ve formülasyon aşamalarını başarı ile tamamladı. Eğitim programının son ayağı olan supervizyon aşamasında eğitime halen devam etmektedir. Yetişkinlerle ve ergenlerle bütüncül psikoterapi ağırlıklı çalışmaktadır.

Yine 2011 yılında ‘’Oyun Terapisi’’ ile tanıştı. Filiz Çetin tarafından düzenlenen ”Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” eğitiminin supervizyon aşamasını da tamamladıktan sonra, son aşama olan ”Filial Terapi” eğitimini de alarak ‘’Oyun Terapisi’’ ve ‘’Filial Terapi’’ uygulamada yetkin hale geldi. Çocuklara ulaşmak için oyunun en doğru araç olduğunu düşünerek, çocuklarla Oyun Terapisi ile Bütüncül Psikoterapi’den faydalanarak, bu iki disiplini harmanlayarak yürüttüğü çalışmalarından oldukça olumlu sonuçlar almıştır ve bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir.

KATILDIĞI EĞİTİM VE SEMİNERLER

–          Filial Terapi Eğitimi (Nisan Danışmanlık / Filiz Çetin)

–          Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi (Nisan Danışmanlık / Filiz Çetin)

–          Bütüncül Psikoterapi Eğitimi (Psikoterapi Enstitüsü / Tahir Özakkaş)

–         Hümanistik ve Varoluşçu Yaklaşımlara Giriş Eğitimi: (Doç. Dr. Hanna Nita Scherler)

–         Cinsel Terapi: Kadın Cinselliği ve Vajinismus (CİSED / Cem Keçe)

–          Psychotherapy Integration Workshop (Psikoterapi Enstitüsü / Ph. D. John C. NORCROSS)

–          Bilişsel Varoluşçu Terapi Eğitimi (Doğuş Üniversitesi / Prof. Dr. A. Kadir Özer)

–          Down Sendromlu Çocuklarda Temel Motor Beceriler: Motor Gelişim ve Müdahale Kursu  (Antalya Özel Gerçek İlgi Özel Eğitim  ve Rehabilitasyon Merkezi)

–          Öğrenme ve Öğrenme Problemlerine Yönelik Bilişsel Müdahale Programı (Altis Nöroloji ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi / Yrd. Doç. Dr. Tamer Ergin )

–          Denver II Gelişimsel Tarama Testi (Türk Psikologlar Derneği)

–          Weschler Çocuklar İçin Zeka Testi (WİSC-R) (Türk Psikologlar Derneği)

–          Çocuk Değerlendirme Testleri (Logos Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi)

–          Aile Okulu: Değişen Dünyada Aile Sertifika Programı (Maltepe Üniversitesi)

–          Risk Altındaki Çocuk ve Ergenler (Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği)

–          Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi (2005 Mersin Üniversitesi, 2006 Ege Üniversitesi)

İLETİŞİM

www.cocukterapileri.com