Uz. Psk. Zeynep Balkız

Adınız *
Zeynep

Soyadınız *
Balkız

Doğum Tarihiniz *
17.12.1987

Cep Telefon *
05079735437

Mail Adresi *
zeynep.balkiz26@gmail.com

Çalıştığınız Kurum ve Göreviniz
Dirim Psikoloji/ Senfoni Psikolojik Danışmanlık Merkezi- Psikoterapist

İş Adresi
Bakırköy
Beylikdüzü

Lisans Eğitim Durumu *
Psikoloji

Yüksek Lisans Eğitim Durumu *
Klinik Psikoloji

Şu anda yaptığınız mesleğiniz*
Psikoterapist

Özgeçmiş
2013 İstabul Arel Üniversitesi’nden mezun olmuştur.
Lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’da çeşitli danışmanlık merkezlerinde hizmet vermiştir. 2018 yılında Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamış ve klinik psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır.Aynı süreçte halen devam etmekte olduğu 1080 saatten oluşan Bütüncül Psikoterapi eğitimine başlamıştır.
Bütüncül Psikoterapi: içerisinde birçok kuramı ve tekniği barındıran her danışanın bireysel ihtiyacına göre süreci yeniden şekillendiren ekoller bütünüdür. Bütüncül psikoterapi içinde bulunan ekoller: bilişsel-davranışçı psikoterapi, ego psikolojisi, nesne ilişkileri aktarım odaklı psikoterapi, Masterson yaklaşımı, kendilik psikolojisi, ilişkisel psikanaliz, transaksiyonel analiz, varoluşçu psikoterapi gibi ekollerin parçalarından oluşan ve danışana özgü bir psikoterapi haline dönüşen dinamik bir yapıya sahiptir.

Aldığı Eğitimler ve İş Deneyimleri:

Bireysel terapilerde bütüncül yaklaşım temel alan Zeynep BALKIZ, danışanların ihtiyacına bağlı olarak bilişsel davranışçı terapi, kabul ve kararlılık terapisi, dinamik terapi ve hücum terapisi yaklaşımlarından yararlanmaktadır.

Mesleki alanları arasında travma, kayıp, yas, depresyon, fobiler, öfke problemleri, kaygı bozuklukları, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk, sosyal fobi, kişilik bozuklukları, sınav kaygısı, aile ve evlilik problemleri alanlarında çift, ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Çocuklarda ise oyun terapisi alanında hizmet vermektedir.

Aldığı Eğitimler:

  • Oyun terapisi eğitimi (Oyun Terapileri Derneği)
  • Psikoterapi Enstitüsü /1080 Saatlik “Bütüncül Psikoterapi Uygulama Eğitimi”ne devam etmektedir. (Uz. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ)
  • Bütüncül Psikoterapide Rüyalarla Çalışmak- Psikoterapi Enstitüsü
  • Duygu Odaklı Çift Terapisi- Psikoterapi Enstitüsü
  • Aile Danışmanlığı Eğitimi 450 saat – Süleyman Demirel Üniversitesi